ZOBACZ TEŻ:

ZIMOWE SZLAKI SZWECJI     |    KĄPIELE I NIE TYLKO     |    WYJAZDY INTEGRACYJNE


 

Chcemy pokazać, że my, Morsy Gdyńskie, sercem jesteśmy z pokrzywdzonymi, z narodem, który tak dzielnie walczy o swoje, o ojczyznę, jej byt i możliwość życia u siebie. W imieniu Zarządu serdecznie zapraszamy w niedzielę 06.03. o godz. 12.00 na marsz "SOLIDARNI Z UKRAINĄ".

Morsowanie to coraz popularniejsza forma rekreacji, polegająca na krótkotrwałym zanurzaniu się w wodzie w niskich temperaturach (poniżej 5◦C) (np. w jeziorze, rzece, morzu), zwykle od jesieni do wiosny. Często ma charakter grupowy. Zanurzanie się w zimnej wodzie jest aktywnością ciesząca się sporą popularnością w krajach nordyckich (szczególnie w Finlandii), bałtyckich, Europie Wschodniej, gdzie jest związana z lokalnymi tradycjami i powszechnością łączenia tej czynności z sauną oraz banią.

Jak co roku wzięliśmy udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy gorąca relację Natalii, która wspaniale "ogarnęła" temat. Natalia pisze:

30 stycznia – 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tradycyjnie - Gdyńskie Morsy grają i kwestują dla okulistyki dziecięcej. W niedzielę spotykamy się o godz. 12.00 w naszej chatce na końcu Bulwaru.

Z przykrością informujemy, że ze względu na małą ilość chętnych, by przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy, Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o odwołaniu kursu. Całkowity koszt kursu jest za wysoki, by mogło szkolić się tylko 10 osób - tyle mamy wpłat. Wszystkie wpłaty zwrócimy na konta. Mamy nadzieję, że może kiedyś jeszcze wrócimy do tego projektu... Dziękujemy tym, którzy wzięli sobie do serca własne i nie tylko - bezpieczeństwo. 

Gdynia Winter Swimming Cup 2022, czyli trzecie mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu, przyciągnęły do gdyńskiej mariny kilkudziesięciu pływaków. Walczyli oni w 10 kategoriach. Nie zabrakło członków naszego Stowarzyszenia! Startowali 

Sylwester i Nowy Rok 2022 tuż, tuż...

Rok 2022 zostanie  z nami na 12 miesięcy, nie tylko w tę Sylwestrową noc. Przed nami kolejne nowe 365 dni. Od stycznia po grudzień - przez dwanaście miesięcy uśmiechajcie się do ludzi. Wszak uśmiech i optymizm otwiera drzwi do serca każdego.

Zapraszamy gorąco na kąpiel sylwestrową oraz taneczną imprezę przy morsowym ognisku. Były kiełbaski wigilijne a teraz zapraszamy na kiełbaski sylwestrowe z sylwestrową bułką i musztardą. Kije tym razem zapewniamy.

Tradycją jest, że żegnamy Stary Rok i witamy Nowy wspólnym morsowaniem. Poniżej kalendarz naszych spotkań:

MORSOWY GRUDZIEŃ

Kochani,

 Wigilia i Boże Narodzenie to taki czas magiczny,
gdy mamy swoich bliskich - przy stole,

Na styczeń i luty przygotowaliśmy dla was wyjątkową rzecz, bo kurs z …ratownictwa!

Nie trzeba pisać, jak ważna jest wiedza na temat ratownictwa, nie tylko ta teoretyczna,  ale i przede wszystkim umiejętność praktyczna. Przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że morsujemy sami, bez zabezpieczenia przez WOPR. Musimy być samodzielni i to pod każdym względem !!!

Morsy Gdyńskie,

  1. Na waszą prośbę wraca godz.12.00 naszych niedzielnych spotkań.
  2. Zarząd uprzejmie informuje, że dostęp do chatki mają wszyscy członkowie naszego Stowarzyszenia. Dla chętnych 19 grudnia o godz.12.30, po morsowaniu, będzie możliwość zakupienia klucza do chatki.

Chatka Morsowa wkrótce będzie dla Was dostępna, ale warunkiem do nabycia kluczyka będzie opłacona składka za 2021 / 2022. Kluczyki do chatki będziecie mogli otrzymać po uiszczeniu opłaty na miejscu. Prosimy o przygotowanie 5,- PLN - koszt kluczyka - zawieszki pomarańczowe zapewne jeszcze macie.

W imieniu Zarządu mamy zaszczyt zaprosić Was wszystkich 18 grudnia 2021 (sobota), o godzinie 17:00 na wyjątkowe w tym roku wigilijne spotkanie. Kochani,  pierwszy raz organizujemy nasze wigilijne spotkanie  na Polance Redłowskiej. Przy ognisku sypiącym skry, pod gwiazdami

Poniżej grudniowy harmonogram morsowych spotkań, na które serdecznie zapraszamy.

15 grudnia godz. 12.00

Mamy dobrą wiadomość !!! Od 15 grudnia dla naszych członków będzie dostępna "CHATKA MORSÓW", a zatem rusza ranking kąpieli !!!

Zapraszamy :)

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com