ZOBACZ TEŻ:

ZIMOWE SZLAKI SZWECJI     |    KĄPIELE I NIE TYLKO     |    WYJAZDY INTEGRACYJNE


 

"W marcu jak w garncu", ale to nam nie przeszkadza w tańcu :)

Daty naszych marcowych spotkań prezentują się następująco:

05.03.2023 (nd) - morsowanie o godz. 12:00
09-11.03.2023 (czw-sb) - Zimowe Szlaki Szwecji (z naszą reprezentacją 18 Wspaniałych)
12.03.2023 (nd) - morsowanie o godz. 12:00
19.03.2023 (nd) - morsowanie o godz. 12:00 - witamy wiosnę w wyprzedzeniem :)Jak widzicie, w marcu wychodzimy Wiośnie naprzeciw - morsowym krokiem tanecznym. 
Do zobaczenia! :) 

"Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem".
Już w ten weekend nadejdzie czas sprawdzenia się - jako zawodnicy i jako kibice - na Gdynia Winter Swimming Cup 2023.


Zimna woda, morska sól, fale Bałtyku, a w samym środku tego wszystkiego my, Morsy. 
Dwudniowe zawody oficjalnie rozpoczynają się 04.02 o godzinie 09:00, ale różne style startują o różnych godzinach.
Link do programu zawodów znajduje się pod adresem https://gwsc.pl/program-gwsc-2023/

Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych Zawodników (Ania Suszyńska, Tomek Lubicki, a także <dajcie znać, kto jeszcze startuje i o której godzinie!>) :)

 

Trzymamy kciuki, ostrzymy kły i życzymy powodzenia!

Szanowne Morsy, 
z morsową dumą zapraszamy Was na Bal z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia!

Bal odbędzie się w dniach 28-29 stycznia w Dworku Oleńka w Tuchomiu
- będziemy podczas niego wspominać, planować, ale przede wszystkim: balować :)

Co prawda mamy środek sezonu, ale Karnawał to świeża sprawa, a biorąc pod uwagę 20-lecie naszego Stowarzyszenia, aż żal nie połączyć tego w jedno wspólne, urocze, morsowe popołudnie!

Spotykamy się w niedzielę 22.01.2023 o godz. 12:00, a po rozgrzewce i kąpieli, będziemy świętować przy ognisku na Polance Redłowskiej.
Będzie wspólna kąpiel, będzie poczęstunek, będziecie Wy z osobami towarzyszącymi - będzie więc Karnawał na miarę prawdziwych Morsów! :)


Do zobaczenia w niedzielę 22 stycznia!

W tę niedzielę, 15 stycznia o godz. 12:00, morsujemy - i to zapewne wiecie, ale niekoniecznie wiecie, że organizujemy również MORSOWĄ NIEDZIELĘ HANDLOWĄ! 
Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby nowy rok przywitać w dobrym stylu, bowiem z naszym logiem na (i w) sercu :) Dzięki uprzejmości naszej Gosi (dziękujemy!), do zdobycia będą koszulki (56zł brutto), kurtki (80zł brutto), polary (120zł brutto), czapki (35zł brutto).

Z uwag dotyczących zakupów: nie przynosimy gotówki - w niedzielę składamy zamówienie (i opłacamy je potem w ciągu 3 dni na konto Stowarzyszenia). Jest możliwość podzielenia rachunku na dwie transze.

Do odbioru będą również darmowe breloki do kluczy :)

Do zobaczenia w niedzielę!

Chcemy pokazać, że my, Morsy Gdyńskie, sercem jesteśmy z pokrzywdzonymi, z narodem, który tak dzielnie walczy o swoje, o ojczyznę, jej byt i możliwość życia u siebie. W imieniu Zarządu serdecznie zapraszamy w niedzielę 06.03. o godz. 12.00 na marsz "SOLIDARNI Z UKRAINĄ".

Morsowanie to coraz popularniejsza forma rekreacji, polegająca na krótkotrwałym zanurzaniu się w wodzie w niskich temperaturach (poniżej 5◦C) (np. w jeziorze, rzece, morzu), zwykle od jesieni do wiosny. Często ma charakter grupowy. Zanurzanie się w zimnej wodzie jest aktywnością ciesząca się sporą popularnością w krajach nordyckich (szczególnie w Finlandii), bałtyckich, Europie Wschodniej, gdzie jest związana z lokalnymi tradycjami i powszechnością łączenia tej czynności z sauną oraz banią.

Jak co roku wzięliśmy udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy gorąca relację Natalii, która wspaniale "ogarnęła" temat. Natalia pisze:

30 stycznia – 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tradycyjnie - Gdyńskie Morsy grają i kwestują dla okulistyki dziecięcej. W niedzielę spotykamy się o godz. 12.00 w naszej chatce na końcu Bulwaru.

Z przykrością informujemy, że ze względu na małą ilość chętnych, by przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy, Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o odwołaniu kursu. Całkowity koszt kursu jest za wysoki, by mogło szkolić się tylko 10 osób - tyle mamy wpłat. Wszystkie wpłaty zwrócimy na konta. Mamy nadzieję, że może kiedyś jeszcze wrócimy do tego projektu... Dziękujemy tym, którzy wzięli sobie do serca własne i nie tylko - bezpieczeństwo. 

Gdynia Winter Swimming Cup 2022, czyli trzecie mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu, przyciągnęły do gdyńskiej mariny kilkudziesięciu pływaków. Walczyli oni w 10 kategoriach. Nie zabrakło członków naszego Stowarzyszenia! Startowali 

Sylwester i Nowy Rok 2022 tuż, tuż...

Rok 2022 zostanie  z nami na 12 miesięcy, nie tylko w tę Sylwestrową noc. Przed nami kolejne nowe 365 dni. Od stycznia po grudzień - przez dwanaście miesięcy uśmiechajcie się do ludzi. Wszak uśmiech i optymizm otwiera drzwi do serca każdego.

Zapraszamy gorąco na kąpiel sylwestrową oraz taneczną imprezę przy morsowym ognisku. Były kiełbaski wigilijne a teraz zapraszamy na kiełbaski sylwestrowe z sylwestrową bułką i musztardą. Kije tym razem zapewniamy.

Tradycją jest, że żegnamy Stary Rok i witamy Nowy wspólnym morsowaniem. Poniżej kalendarz naszych spotkań:

MORSOWY GRUDZIEŃ

Kochani,

 Wigilia i Boże Narodzenie to taki czas magiczny,
gdy mamy swoich bliskich - przy stole,

Na styczeń i luty przygotowaliśmy dla was wyjątkową rzecz, bo kurs z …ratownictwa!

Nie trzeba pisać, jak ważna jest wiedza na temat ratownictwa, nie tylko ta teoretyczna,  ale i przede wszystkim umiejętność praktyczna. Przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że morsujemy sami, bez zabezpieczenia przez WOPR. Musimy być samodzielni i to pod każdym względem !!!

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com