ZOBACZ TEŻ:

ZIMOWE SZLAKI SZWECJI     |    KĄPIELE I NIE TYLKO     |    WYJAZDY INTEGRACYJNE


 

"Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem".
Już w ten weekend nadejdzie czas sprawdzenia się - jako zawodnicy i jako kibice - na Gdynia Winter Swimming Cup 2023.


Zimna woda, morska sól, fale Bałtyku, a w samym środku tego wszystkiego my, Morsy. 
Dwudniowe zawody oficjalnie rozpoczynają się 04.02 o godzinie 09:00, ale różne style startują o różnych godzinach.
Link do programu zawodów znajduje się pod adresem https://gwsc.pl/program-gwsc-2023/

Serdecznie zapraszamy do wspierania naszych Zawodników (Ania Suszyńska, Tomek Lubicki, a także <dajcie znać, kto jeszcze startuje i o której godzinie!>) :)

 

Trzymamy kciuki, ostrzymy kły i życzymy powodzenia!

Szanowne Morsy, 
z morsową dumą zapraszamy Was na Bal z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia!

Bal odbędzie się w dniach 28-29 stycznia w Dworku Oleńka w Tuchomiu
- będziemy podczas niego wspominać, planować, ale przede wszystkim: balować :)

Co prawda mamy środek sezonu, ale Karnawał to świeża sprawa, a biorąc pod uwagę 20-lecie naszego Stowarzyszenia, aż żal nie połączyć tego w jedno wspólne, urocze, morsowe popołudnie!

Spotykamy się w niedzielę 22.01.2023 o godz. 12:00, a po rozgrzewce i kąpieli, będziemy świętować przy ognisku na Polance Redłowskiej.
Będzie wspólna kąpiel, będzie poczęstunek, będziecie Wy z osobami towarzyszącymi - będzie więc Karnawał na miarę prawdziwych Morsów! :)


Do zobaczenia w niedzielę 22 stycznia!

W tę niedzielę, 15 stycznia o godz. 12:00, morsujemy - i to zapewne wiecie, ale niekoniecznie wiecie, że organizujemy również MORSOWĄ NIEDZIELĘ HANDLOWĄ! 
Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby nowy rok przywitać w dobrym stylu, bowiem z naszym logiem na (i w) sercu :) Dzięki uprzejmości naszej Gosi (dziękujemy!), do zdobycia będą koszulki (56zł brutto), kurtki (80zł brutto), polary (120zł brutto), czapki (35zł brutto).

Z uwag dotyczących zakupów: nie przynosimy gotówki - w niedzielę składamy zamówienie (i opłacamy je potem w ciągu 3 dni na konto Stowarzyszenia). Jest możliwość podzielenia rachunku na dwie transze.

Do odbioru będą również darmowe breloki do kluczy :)

Do zobaczenia w niedzielę!

Chcemy pokazać, że my, Morsy Gdyńskie, sercem jesteśmy z pokrzywdzonymi, z narodem, który tak dzielnie walczy o swoje, o ojczyznę, jej byt i możliwość życia u siebie. W imieniu Zarządu serdecznie zapraszamy w niedzielę 06.03. o godz. 12.00 na marsz "SOLIDARNI Z UKRAINĄ".

Morsowanie to coraz popularniejsza forma rekreacji, polegająca na krótkotrwałym zanurzaniu się w wodzie w niskich temperaturach (poniżej 5◦C) (np. w jeziorze, rzece, morzu), zwykle od jesieni do wiosny. Często ma charakter grupowy. Zanurzanie się w zimnej wodzie jest aktywnością ciesząca się sporą popularnością w krajach nordyckich (szczególnie w Finlandii), bałtyckich, Europie Wschodniej, gdzie jest związana z lokalnymi tradycjami i powszechnością łączenia tej czynności z sauną oraz banią.

Jak co roku wzięliśmy udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy gorąca relację Natalii, która wspaniale "ogarnęła" temat. Natalia pisze:

30 stycznia – 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Tradycyjnie - Gdyńskie Morsy grają i kwestują dla okulistyki dziecięcej. W niedzielę spotykamy się o godz. 12.00 w naszej chatce na końcu Bulwaru.

Z przykrością informujemy, że ze względu na małą ilość chętnych, by przeszkolić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy, Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o odwołaniu kursu. Całkowity koszt kursu jest za wysoki, by mogło szkolić się tylko 10 osób - tyle mamy wpłat. Wszystkie wpłaty zwrócimy na konta. Mamy nadzieję, że może kiedyś jeszcze wrócimy do tego projektu... Dziękujemy tym, którzy wzięli sobie do serca własne i nie tylko - bezpieczeństwo. 

Gdynia Winter Swimming Cup 2022, czyli trzecie mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu, przyciągnęły do gdyńskiej mariny kilkudziesięciu pływaków. Walczyli oni w 10 kategoriach. Nie zabrakło członków naszego Stowarzyszenia! Startowali 

Sylwester i Nowy Rok 2022 tuż, tuż...

Rok 2022 zostanie  z nami na 12 miesięcy, nie tylko w tę Sylwestrową noc. Przed nami kolejne nowe 365 dni. Od stycznia po grudzień - przez dwanaście miesięcy uśmiechajcie się do ludzi. Wszak uśmiech i optymizm otwiera drzwi do serca każdego.

Zapraszamy gorąco na kąpiel sylwestrową oraz taneczną imprezę przy morsowym ognisku. Były kiełbaski wigilijne a teraz zapraszamy na kiełbaski sylwestrowe z sylwestrową bułką i musztardą. Kije tym razem zapewniamy.

Tradycją jest, że żegnamy Stary Rok i witamy Nowy wspólnym morsowaniem. Poniżej kalendarz naszych spotkań:

MORSOWY GRUDZIEŃ

Kochani,

 Wigilia i Boże Narodzenie to taki czas magiczny,
gdy mamy swoich bliskich - przy stole,

Na styczeń i luty przygotowaliśmy dla was wyjątkową rzecz, bo kurs z …ratownictwa!

Nie trzeba pisać, jak ważna jest wiedza na temat ratownictwa, nie tylko ta teoretyczna,  ale i przede wszystkim umiejętność praktyczna. Przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że morsujemy sami, bez zabezpieczenia przez WOPR. Musimy być samodzielni i to pod każdym względem !!!

Morsy Gdyńskie,

  1. Na waszą prośbę wraca godz.12.00 naszych niedzielnych spotkań.
  2. Zarząd uprzejmie informuje, że dostęp do chatki mają wszyscy członkowie naszego Stowarzyszenia. Dla chętnych 19 grudnia o godz.12.30, po morsowaniu, będzie możliwość zakupienia klucza do chatki.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com