ZOBACZ TEŻ:

ZIMOWE SZLAKI SZWECJI     |    KĄPIELE I NIE TYLKO     |    WYJAZDY INTEGRACYJNE


 

Zapraszamy w sobotę 23 marca 2019 na pieszy rajd Kartuzy - Łapalice - Kartuzy. Przejdziemy około 14 kilometrów wśród wzgórz i wzdłuż leśnych stawów. W Kartuzach zobaczymy kolegiatę zakonu Kartuzów i ławeczkę Asesora. Głównym celem będzie zamek w Łapalicach. Trasa rajdu jest wyjątkowo urokliwa i technicznie łatwa.

Szczegóły organizacyjne:

Są takie morsy na świecie, które nie tylko morsują ale i biegają i jeszcze łącząc te dwie rzeczy myślą o innych i są pozytywnie zakręceni. Do takich morsów należny Łukasz Zięba (Stargardzki Klub Morsów MIEDWIANIE). Organizuje BIEG BRZEGIEM SERCA (szczegóły na https://morsyzmiedwia.pl/bieg-brzegiem-serca). Wybiegajmy dzieciom uśmiech - akcja charytatywna na rzecz chorych dziewczynek Milenki i Kornelii ze Stargardu.

Do naszego lutowego kalendarza dodajemy dwie imprezy

17.02 Niedziela !! godz. 12.00
Teatr Gdynia Główna Osobowa pragnie wprowadzić trzech młodych aktorów: Oliwiera, Adriana i Fryderyka, w arkana morsowania i poproszono nas o pomoc. Oczywiście jesteśmy na tak i, mam nadzieje, że będzie nas więcej, aby dodać początkującym morsom odwagi !!! Po krótkiej teorii, rozgrzewka i wspólne morsowanie.

Zaproszenie na rodzinne spędzenie czasu w Oliwskim ZOO 16.02.2019 godz.10.00

Organizatorem tego spotkania jest nasza koleżanka Grażyna, która przygotowała  bardzo atrakcyjny program dla naszych dzieci i dla nas dorosłych,  każdy znajdzie coś dla siebie.... np. dla chętnych morsowanie  w... to będzie niespodzianka !! Nie zapomnijcie zabrać rzeczy do morsowania !! W programie ognisko, to może warto zabrać tradycyjny zestaw ogniskowy - kiełbaski, chlebek.

Bilety kupujemy w kasie przed wejściem do ZOO. Spotykamy się przy kasach o godz. 9.50 !!!

Harmonogram naszych spotkań w miesiącu lutym:
3.02 Zimowe Szlaki Szwecji organizator Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie
10.02 Zlot w Mielnie
16.02 Morsy W ZOO „Walentynki z fokami i morsami” - organizator Grażyna Naczyk; spotkanie rodzinne !!!  Mile widziane dzieci !!
19.02 kąpiel w pełni księżyca godz.19.30
28.02 Zimowe Szlaki Szwecji – Dwa Królestwa  - organizator Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie

Zapraszamy na wyjazd integracyjny 09.03 2019 Malbork - Grabówko. Wieloletnią tradycją naszego stowarzyszenia jest jednodniowy wyjazd integracyjny członków naszego stowarzyszenia, w tym sezonie również taki wyjazd dla Was zorganizowaliśmy. Zaproszenie dotyczy tylko pełnoletnich członków naszego stowarzyszenia !!!

Wstępny  program 

Przedstawiam Wam wstępny program naszej wycieczki integracyjnej na Podlasie, gdzie  w pigułce poznamy wielokulturowość regionu. Architekturę, kulturę i religię tatarską, żydowską i prawosławną, to coś dla ducha, ale będzie też coś dla ciała, czyli kuchnia tatarska i smakołyki z Podlasia i oczywiście to, co morsy lubią najbardziej.... MORSOWANIE !!!

10 lutego odbędzie się XVI MIĘDZYNARODOWY ZLOT W MIELNIE. Ponieważ w zeszłym roku na zlocie w Mielnie było, jak... było, to w tym roku zachęcamy Was do jednodniowego wyjazdu!! Tylko kąpiel!!!

Zaproszenie kierujemy  przede wszystkim do członków naszego stowarzyszenia, którzy nigdy nie byli na zlocie w Mielnie, a samo morsowanie w towarzystwie trzech tysięcy morsów robi wrażenie i jest to przeżycie jedyne w swoim rodzaju :)

Gramy z WOŚP i kwestujemy z naszą foczką Natalką - 13 stycznia 2019, niedziela godz. 12.00. Jest to swego rodzaju jedyny wyjątkowy dzień w roku.

27. Finał WOŚP - Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - tym razem  celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Mamy dla Was, na ten weekend propozycje wspólnego  spędzenia czasu.

REWA NORDIC WALKING - 12 stycznia 2019

Właściwie od pierwszego Marszu z kijami w Rewie nigdy nie zabrakło tam Gdyńskich Morsów! Niech nasze pomarańcze i tym razem rozświetlą plażę w Rewie.

Informacje:

Witamy wszystkie morsy już w 2019 roku. Minęły Święta, minął Sylwester, mija pierwszy dzień Nowego Roku. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli we wspólnej kąpieli Sylwestrowej i Noworocznej, biesiadowali z nami przy Sylwestrowym ognisku.

Pierwsza kąpiel w 2019 - KĄPIEL NOWOROCZNA... Okraszona toastem noworocznym... Mile widziane eleganckie stroje sylwestrowe i absolutnie wyśmienity humor! Spotykamy się w samo południe 1 stycznia przy naszej chatce. Zapraszamy gorąco!

Święta przetrwaliśmy, teraz czas na kolejny punkt z naszego harmonogramu. Hmmm ... Co niektórzy martwią się, że zapomnieliśmy o naszej tradycji... ;)  Zapraszamy gorąco na kąpiel sylwestrową oraz taneczną imprezę przy morsowym ognisku, na kiełbaski sylwestrowe z, a jakże, sylwestrowym chlebkiem.

Kolejna pełnia księżyca, a więc czas na morsowanie w miłej i już świątecznej atmosferze! Zapraszamy do chatki Morsów Gdyńskich w sobotę 22 grudnia o godzinie 19.00, na końcu Bulwaru, na wysokości Polanki Redłowskiej (wejście na plażę nr 11). W rytmach świątecznych ponadczasowych przebojów w stylu "Last Christmas" grupy Wham wejdziemy do wody, a potem zagryziemy pierniczkiem, a co :)

Są takie dni, kiedy pozwalamy marzeniom i myślom zaglądać w najdalsze zakamarki duszy.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia…
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.

Idą święta a przed nimi - czas kupowania prezentów dla bliższych i dalszych znajomych. Zainspirowani wspaniałą akcją charytatywną naszych zaprzyjaźnionych Morsów z Olsztyna, również i Gdyńskie Morsy, którym nieobca jest dbałość o środowisko i troska o zwierzęta, włączamy się w akcję pomocową.

Dołączamy się do akcji organizowanej przez Przystanekalaska.pl, Navidog.pl i VRONA, zbierając dla podopiecznych Gdyńskiego Schroniska artykuły specjalnej potrzeby - dla zwierzaków z problemami, po zabiegach czy w podeszłym wieku - aby i one miały choć trochę lżej.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com